Mustang V8 Coupe 1967 z Kalifornii to dobry wybór

 

Jeśli zastanawiasz się nad kupnem wymarzonego Mustanga, czy to w celu inwestycji kapitału czy dlatego, że kochasz stare samochody a szczególnie American Muscle – Mustang V8 to podążasz w dobrym motoryzacyjnym kierunku. Mało który silnik starych samochodów brzmi taki niepowtarzalnym, agresywnym bełkotem (może oprócz Dodge R/T także z lat 60-tych).

 

Jeśli już zdecydujesz się zakupić klasycznego Mustanga jako projekt – droga do wrażeń z jazdy będzie dłuższa, ale praca nad autem daje także niesamowite emocje.

Poszukując zabytkowego Mustanga dobrze jest wziąć pod uwagę miejsce jego narodzin oraz pobytu. Najlepsze Mustangi, te do odnowienia są tam, gdzie klimat jest najbardziej suchy i pada najmniej deszczu – a podążając za piosenką „It never rains in southern California” –  wybór lokalizacji jest oczywisty – zakup Mustanga V8 jeżdżącego po Kalifornii jest dobrym pomysłem.  Po vinie można sprawdzić z której fabryki wyjechał nasz Mustang (np San Jose) a zerkając w Certificate of  Title możemy określić jaki stan wydał dokument, tak więc ustalenie przybliżonej lokalizacji pobytu auta jest możliwe.

DLACZEGO MUSTANG Z KALIFORNII?

Po pierwsze suchy klimat powoduje, że samochód nie ma częstej styczności z wilgocią i deszczem, więc oczywiście rdza nie będzie głównym problemem w tak starym aucie. Po drugie wieją tam suche wiatry, które skutecznie i szybko wysuszają ewentualne kontakty konstrukcji samochodu z wodą. Oczywiście zawsze musi być druga strona medalu. Kalifornijskie słońce przypieka lakier samochodu, który dość szybko płowieje (szczególnie czerwony) oraz praktycznie roztapia elementy tapicerki a szczególnie deskę na podszybiu (dashboard), którą potem oczywiście trzeba wymienić (koszt ok 1000 zł).

Reasumując – jednak jak widać na zdjęciach, Mustanga jako projekt do odbudowy warto poszukać w  okolicach suchych i nasłonecznionych gdyż pracy z nim będzie dużo mniej a jednocześnie nie będzie wymagał wielu części konstrukcyjnych do wymiany/naprawy. Sama praca nad Mustangiem z lat 60 jest świetną przygodą a późniejsza jego prezencja i dźwięk V8 dla fanów prawdziwych, prostych i mocnych samochodów to super sprawa oraz dobra inwestycja kapitału jednocześnie.

You may also like